הנביא מוחמד ויחסו עם נשותיו

آخـــر الـــمـــشـــاركــــات

مـواقـع شـقــيـقـة
شبكة الفرقان الإسلامية شبكة سبيل الإسلام شبكة كلمة سواء الدعوية منتديات حراس العقيدة
البشارة الإسلامية منتديات طريق الإيمان منتدى التوحيد مكتبة المهتدون
موقع الشيخ احمد ديدات تليفزيون الحقيقة شبكة برسوميات شبكة المسيح كلمة الله
غرفة الحوار الإسلامي المسيحي مكافح الشبهات شبكة الحقيقة الإسلامية موقع بشارة المسيح
شبكة البهائية فى الميزان شبكة الأحمدية فى الميزان مركز براهين شبكة ضد الإلحاد

يرجى عدم تناول موضوعات سياسية حتى لا تتعرض العضوية للحظر

النتائج 1 إلى 1 من 1

الموضوع: הנביא מוחמד ויחסו עם נשותיו

آخر نشاط
    15-10-2010
    على الساعة
    09:27 PM

افتراضي הנביא מוחמד ויחסו עם נשותיו

איך

התייחס הנביא עליו השלום אל נשותיו ?

השאלה

: איך התייחס הנביא עליו השלום אל נשותיו ? היא שאלה חשובה ביותר לכל מוסלמי , כי עלינו להתייחס אל הנשים שלנו באותה התייחסות של הנביא .

הוא

זרע את האושר לכל אחת מהן , כי הוא ידע היטב איך להתייחס אליהן , הצליח לחדור לתוך נפשה הדקה של האישה , והעניק לה את הרגישות הצודקת , ועזר לה למלא אחרי חובותיה הן של העולם הזה והן של העולם הבא.

אבל

,מה על נשות הנביא הנדיבות והאצילות ?

המסורת המוסלמית שעסקה בתולדות חייהן של נשותיו של הנביא עליו השלום הגדירה את נשות הנביא כי דאגו להתקרב לאלוהים דרך הצום והתפילה , הן דאגו לעשות את הכל אשר יכול לרצות את אלוהים ואת הנביא עליו השלום .

הקרבה לאלוהים היתה תכונה לכל נשות הנביא עליו השלום , לכן הן ראויות לזכות בכבוד הרב הזה , הן ראויות להיות אימהות המאמינים , הן ראויות שכל אישה מוסלמיה תקח אותן לדוגמה . הן נשות החביב מוחמד עליו השלום . הן הטיבו את יחסם לאלוהים ואלוהים הטיב אליהם .

מה על הנשים של זמננו ??

אולי , כל קרואי השורות הללו הם נשואים והם לא נשואים, שואלים עצמם : איפה האושר הזה בבתינו ? כולנו מסתכלים לחיי הנישואים שלנו , של קרובי משפחה ושל חברים , לא מוצאים את האושר הזה ! למה ? האם יש טעות בזמן שלנו ? האם הטעות נובעת ממנו ?

לאמיתו של הדבר

, אנחנו , גברים ונשים אשר התרחקנו מן הדת שלנו , ושכחנו ממנה , אנחנו התרחקנו מכל הכללים שהציב לנו הנביא עליו השלום , התרחקנו מן הציות לאלוהים , אנחנו סררנו את מצוות אלוהים . בגלל כך החיים שלנו מעוותים .

להשיג את האושר בחיי הנישואים עלינו לסלול דרך אחת למטרה זו

, אותה דרך של הנביא מוחמד עליו השלום , אם עשינו את זה , האושר יחזור עוד פעם לבית המוסלמי , וניהנה כולנו גברים ונשים מחיי נישואים שקטים ומאושרים .

הנביא עליו השלום הטיב בהתייחסותו עם הנשים שלו

הנביא עליו השלום התייחס לנשים שלו בצורה טובה בכל ימי חייו , הוא נהג לגלות שמחה בפניהן , שיחק ופינק אותן , קרא להן בשמות חיבה , פרנס אותן , וצחק עימן , אפילו הוא התחרה במירוץ עם הגברת עאאישה , היא סיפרה : " נסעתי עם הנביא עליו השלום , אז הייתי בחורה לא שמינה , הוא אמר לי בואי להתחרות במירוץ עמי , רצתי וניצחתי אותו . לאחר שנים רבות , נסעתי איתו עוד פעם , והוא אמר לי בואי להתחרות עמי במירוץ , אז נעשיתי לשמינה , רצתי אולם הוא ניצח אותי , ואמר: אחת לאחת, עכשיו אנחנו בתיקו " .

זה הוא הנביא מוחמד עליו השלום , הדואג לשעשע את הנשים שלו , ולהנעים את הזמן להן , הוא נהג גם לטייל ולהתהלך עם נשותיו , ואם נסע מחוץ לעיר שלו היה בוחר - דרך הגרלה- אחת נשותיו ללוות אותו .

בבית היה הנביא עליו השלום דוגמה טובה לכל הגברים , הוא עזר לאישתו בעבודת הבית , הגברת עאאישה נשאלה : מה עשה הנביא עליו השלום בביתו ? היא ענתה : הוא עזר בעבודות הבית עד מועד התפילה , יצא למסגד . היא אמרה עוד : " הנביא עליו השלום תפר את הבגדים שלו בעצמו , חלב את הכבשׁה שלו בעצמו ושירת עצמו בעצמו " .

איזה בן אדם גדול היה הנביא מוחמד עליו השלום , הוא לעולם לא הרביץ לאחת מנשותיו .

הוא נהג להזמין כל נשותיו לקבל ארוחת ערב בבית שהוא מבלה בו את הלילה , אחר כן כל אחת חזרה לביתה . הוא נהג לישון באותה מיטה עם אישתו . אחרי תפילת ערב נהג הנביא לדבר עם אישתו ומבלה זמן רב בשעשועים , בשיחות ובסיפורים , כדי להשכין אהבה וחיבה בלבה .

הוא הטיף לכל הגברים להטיב לנשים , ההטבה לנשים נעשתה על ידי הנביא מוחמד לבסיס להגדיר בן האדם, אם הוא טוב או רע ?

כי העמדת הפנים והפגנת המוסרים הטובים הולכת ונחלשת כשירגיש האדם שהוא בעל שלטון , ככל שהשלטון גובר כן נחלש הרצון להפגין מוסרים טובים . ואם יצליח האדם לשמור על מוסרים טובים בהיותו תופס שלטון , זה נחשב לאדם הטוב ביותר .

חיי הנישואים מלאים בכל סוגי הבעיות , לכן יש לכל גבר להטיב לאישתו כדי להשכיח לה את הסבל והבעיות שעומדים בפניהם , הנביא נהג לעשות את זה , כפי אמרנו הוא התחרה עם הגברת עאאישה במירוץ , הוא השפיע עליהן אהבה ורחמים , אנש בן מאלק סיפר כי הנביא עליו השלום אמר : " אהבתי מן העולם הזה: הנשים והבושמים , ונעשתה התפילה לקורת רוח שלי " .

עמרו בן אל-עאס שאל את הנביא עליו השלום: מי הוא האדם שאתה אוהב יותר מכולם? הוא הגיב : אישתי עאאישה , הוא שאל עוד : ומן הגברים? הוא ענה : אביה .

הוא גם הבין את המחשבה של אישתו כשהיתה בחורה קטנה , הגברת עאאישה סיפרה כי היא שיחקה בבובות שלה , והוא עליו השלום נהג להזמין את החברות שלי לשחק איתי .

היא סיפרה גם כי הנביא עליו השלום הרשה לה להסתכל על ההצגות של אנשי אל-חבשה שהיו מציגים את המשחקים שלהם במדינה , היא אמרה עוד : הוא ליווה אותי למקום של ההצגה, ושם עלי את המעיל שלו , והמתין לי עד שהספקתי להסתכל על המשחקים שלהם , הוא לעולם לא ביקש ממני ללכת לפני שאבקש ממנו את זה .

הוא לעולם לא התרחק מנשותיו בימי הווסת , אולם היה מעודד אותן ומרחם עליהן , הגברת עאאישה ( רצון אלוהים עליה ) אמרה: " סירקתי את שערו של הנביא מוחמד עליו השלום בהיותי בימי הווסת " .

היא אמרה עוד : " הנביא עליו השלום נהג לשים את ראשו על רגליי ולישון כל הזמן , גם בימי הווסת , אפילו הוא קרא הקוראן כשהוא ישן על רגליי " .

היא סיפרה עוד שהוא שתה מן כוס המים שממנו שתתה היא בהיותה בימי הווסת , אפילו סיפרה שהוא שקד לשתות מאותו מקום בקצה הכוס.

זה מעיד על הרחמים של הנביא עליו השלום על נשותיו , ומעיד על הצניעות שלו

NUMBER

צדקו של הנביא עליו השלום עם נשותיו

הנביא עליו השלום גילה אחריות מרובה בקרב הנשים שלו , רחוק מאהבתו, חמלתו והרחמים שלו , הוא הצטיין גם בצדק. הצדק של הנביא מוחמד עליו השלום נובע מתוך תחושה של אחריות , ומטבע הבריאה של הנביא עליו השלום .

1- עורווה בן אל-זובייר ( בן אחותה של הגברת עאאישה ) סיפר כי הגברת עאאישה אמרה לו : " בני , הנביא עליו השלום לעולם לא העדיף אחת מבינינו על האחרות , הוא חילק את ימי השבוע עלינו , לכל אישה קבע לילה מסוים שהוא מבלה איתה , רחוק מכך הוא נהג לבקר אצל נשותיו מדי יום כדי לברך אותן לשלום . הגברת סוודה בת זמעה ( אישתו של הנביא ) וויתרה לי על החלק שלה כשהזקינה ובאתה בימים היא ביקשה מן הנביא את זה ואמרה לו: " נביא אלוהים אני כבר זקנתי ובאתי בימים, לכן אני מבקשת ממך שתלון בלילה המיועד לי בביתה של עאאישה - היא ידעה שהוא אוהב עאאישה יותר מן האחרות - לכן וויתרה לה על היום שלה , כי פחדה שהזקנות שלה יעוררו מורת רוחו של הנביא, אז ביקשה ממנו לעשות את זה " . הנביא עליו השלום הסכים לה , כי ריחם עליה כי היא זקנה ביותר - היא נישאה לנביא עליו השלום אז היתה בת 65 – ובמרוצת השנים היא חשה שהיא לא תוכל להבטיח לנביא את הזכויות של הנישואים , וחששה - לפי דעתה - שייגרש אותה , על כן היא הציעה לו לעבור לביתה של עאאישה ביום שלה .

אלוהים הוריד על הנביא עליו השלום פסוקים אשר מסדרים כל מצב כזה : " אם תחוש האישה כי בעלה מואס בה או פונה מעליה אין עווֹן על שניהם אם יגיעו להסכמה ביניהם כי ההסכמה טובה יותר בכל נפש טבועה צרות -עין ואולם אם תיטיבו ותהיו יראים הנה אלוהים מכיר את מעשיכם לִפנַי ולִפנים" ( סורת הנשים : 128 ).

2 – הנביא עליו השלום לא וויתר על צדקו כלפי נשותיו , בשבתו בבית ובלכתו בדרך . הגברת עאאישה סיפרה כי הנביא עליו השלום התרגל לטייל ולהתהלך עם נשותיו , ואם נסע לחו''ל היה בוחר - דרך הגורל - אחת נשותיו ללוות אותו . והאישה שייפול עליה הגורל היא אשר תסע איתו . לפעם נפל הגורל על שני נשותיו עאאישה וחפצ'ה , שתיהן ליוו אותו בנסיעה .

3 – הדבר המעיד על צדקו של הנביא עליו השלום עם נשותיו הוא שהנביא עליו השלום בכל פעם נישא לאישה גרושה או אלמנה היה מבלה איתה שלושה לילות , אחר כך הוא קבע לה יום בלבד בדומה לנשותיו האחרות . אום סלמה – אישתו של הנביא – סיפרה כי הוא בילה איתה אחרי החתונה שלושה לילות , אחרי כך שאל אותה : אם את רוצה שאבלה איתך שבע לילות ואבלה שבע לילות עם האחרות אני מוכן ? או אבלה איתך שלושה לילות ועימן שלושה לילות ? היא ענתה : שלושה לילות !

4 – הנביא עליו השלום לא וויתר על צדקו עם נשותיו גם כשהיה חולה לפני מותו, הוא עמד על דעתו שלכל אחת מהן הזכות לבלות יום בביתה , ולמרות המחלה שמנעה ממנו לזוז, אלא שהוא נשען על שכמיהם של דודו אלעבאס ובן דודו עלי בן אבי טאליבּ והסתובב עליהן , בימים האחרונים לא יכל הנביא לצאת החוצה, הוא ביקש מכל נשותיו שיישב בביתה של עאאישה עד שיחלים , אולם הוא מת שם .

הגברת עאאישה סיפרה כי הוא התמיד לשאול בימיו האחרונים : איפה אהיה מחר ? משמע הדבר שהוא מתעניין בזכות כל אישה מנשותיו שיבלה יום בביתה .

הוא נפטר בביתה של עאאישה , היא סיפרה : " הנביא עליו השלום נפטר בבית שלי , וראשו מונח על החזה שלי , לפני מותו בא אחי עבד אל-רחמן בן אבי בקר , ובידו היתה מחצצה, הנביא הסתכל על המחצצה , ידעתי שהוא רוצה לחצוץ את שִינָו , אני לקחתי את המחצצה מן עבד אל-רחמן , הרטבתי אותה ברוק שלי , ונתתי אותה לנביא עליו השלום והוא חצץ בה את שניו בהיותו נשען על החזה שלי , אחר כך הלך לעולמו , עליו רחמי אלוהים " .

5 – למרות צדקו של הנביא עליו השלום , ושקידתו לשוות בין כל נשותיו , הוא נטה מבחינה מורלית לגברת עאאישה יותר מכולן , וזה לא מוזר, כי אין לאדם להשתלט על כל רגשותיו ובמיוחד רגשות האהבה . אולם הוא נהג בצדק עמן בכל תחומי החיים , האוכל , הלבוש , הזכויות הטבעיים של הנישואים, אפילו בימים שלא בילה איתן.

הוא התפלל לריבונו ואמר : " ריבוני , הנה אני נהגתי בצדק עם נשותיי בכל אשר יכולתי , אולם סלח לי על כל אשר איני יכול לשלוט בו ( הוא מתכוון לאהבתו לעאאישה ) .

כאן הבין הנביא עליו השלום שאהבתו לעאאישה השתלטה על חושיו , ורגשותיו , הוא נטה אליה יותר מכולן , לכן הוא ביקש סליחה מאלוהים, כי האהבה היא דבר מוסרי , אין לאדם לברוח ממנו , אין לאדם להתעלם ממנו ואין לשכוח ממנו , זה הטבע של כל אדם .

,
    التعديل الأخير تم بواسطة نبض الأقصى ; 21-07-2009 الساعة 01:13 PM
    نقره لتكبير أو تصغير الصورة ونقرتين لعرض الصورة في صفحة مستقلة بحجمها الطبيعي
    وَقَالُواْ كُونُواْ هُوداً أَوْ نَصَارَى تَهْتَدُواْ قُلْ بَلْ مِلَّةَ إِبْرَاهِيمَ حَنِيفاً وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ (135) قُولُواْ آمَنَّا بِاللّهِ وَمَا أُنزِلَ إِلَيْنَا وَمَا أُنزِلَ إِلَى إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَاقَ وَيَعْقُوبَ وَالأسْبَاطِ وَمَا أُوتِيَ مُوسَى وَعِيسَى وَمَا أُوتِيَ النَّبِيُّونَ مِن رَّبِّهِمْ لاَ نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِّنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ (136)

معلومات الموضوع

الأعضاء الذين يشاهدون هذا الموضوع

الذين يشاهدون الموضوع الآن: 1 (0 من الأعضاء و 1 زائر)